کد خبر : ۲۲۲۳۷۷ تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ساعت ۱۷:۵۸


جمعه انتخاب ؛ صفهای طولانی اما دلچسب

اول :
بی تردید شما هم با من هم عقیده اید که ایستادن در صف، خسته کننده است. حوصله ها ر ا سر می برد و گاهی می شود اعصاب خردکن به گونه ای که می مانی که چه کنی ؟ نه می شود بروی و نه طاقت داری بمانی. این بی حوصلگی برای بانوانی که جست وخیزهای کودک بازیگوشش در صف ، او را کلافه کرده یا نوزادی که از گریه کردن و جیغ و داد ، نمی ایستد ناگوارتر است. گاهی هم آقایی که از کار اداره خسته شده و مجبور است در صف بایستد از ایستادن در صف پشیمان می شود اما چاره ای ندارد. باید بایستد.
اما همه صف ها هم خسته کننده و ملال آور نیستند.... و صف شرکت در انتخابات یکی از مهمترین آنهاست و حتی دلچسب هم است.

آنها که در روزهای انتخابات از استراحت و گردش خود می زنند و ساعتها شناسنامه در دست در صف انداختن رای به صندوقها می ایستند نه حوصله شان سر می رود و نه کلافه می شوند . اعصابشان هم آرام و راحت است . و به راستی چرا ؟ مگر این صف با آن صفوف اعصاب خردکن چه توفیری دارد ؟
البته پاسخ به این را نه در کلام بلکه در عمل مردم آگاه و هوشیار مان باید یافت.
این همان مردمی هستند که سالها پیش در اوج تهاجم دشمن بعثی در صف ایستادند تا برای اعزام به مرزهای سرزمین عزیزشان و همسنگری با دیگر رزمندگان ثبت نام کنند و یا برای اهدای خون به مجروحین جنگی ساعتها معطلی در صف را به جان و تن خود خریدند تا مدافعان این مرز و بوم بدانند که مردم پشت صحنه آنها را فراموش نکرده اند .
مردمی که در اوج بمباران و موشکباران خانه ها و شهرهایشان در صف انتخابات ایستادند ، ثمره آن در صف ایستادن ها ، امروز امنیتی است که در تمام وطن بزرگمان حاکم است که هیج دشمنی به خود اجازه نگاه چپ به ایران همیشه سرافراز را نمی دهد.
زن و مرد و پیر و جوان ایرانی از هر قوم و نژاد و دین و مذهب، به خوبی می دانند که در سایه این وحدت و انسجام است که فردایی بهتر و شادابتر بدست خواهند آورد.
کافی است در جمعه ای زیبا همراه با خواهران و برادران هموطن خود در سراسر این سرزمین در صف بایستند و با وجود اختلاف نظر و تنوع دیدگاه ، به آبادانی و پیشرفت ایران رأی دهند . آرایی که فردای ایران را بهتر از دیروز خواهد ساخت .
به همین دلیل است که صفوف جمعه 29 اردیبهشت نه خسته کننده اند و نه ملال آور بلکه تابلویی درخشان از ایمان اسلامی و باور ملی را به جهانیان عرضه خواهند کرد تا دوست و دشمن بدانند که ایرانی همواره آگاه و بیدار است و به آنانی که شعار تحریم انتخابات سرمی دهند گوش فرا نخواهد داد.

دوم :
تمام ایرانیان – چه در داخل و چه در خارج از کشور - برای رفتن به پای صندوق های رأی لحظه شماری می کنند و باور دارند که هر رأی آنها خشتی است برای بلندتر شدن عمارت افتخار و اعتبار بیشتر این سرزمین عزیز و همیشه سرافراز.
امروز دیگر کسی نیست که نداند رأی او خوانده می شود چرا که همه مسؤولان انتخابات زا دستگاههای اجرایی تا نظارتی ، به تأسی از رهبر معظم انقلاب می دانند که رأی مردم حق الناس است و تخطی از آن، گناهی نابخشودنی.
زن و مرد ایرانی می داند که هر گامی که به سوی شعبه های اخذ آرا در روز جمعه 29 اردیبهشت برمی دارد قدمی به سوی آبادانی و رفاه و عزت و سربلندی ایران عزیز، نزدیکترمی شود.
جمعه هر انگشت جوهری شده ، سندی از مردمسالاری و پاسداری از حقوق شهروندی مردمی است که در راه عظمت ایران و ایرانی لحظه ای در پیمودن راه روشن پیشوای انقلاب و شهیدان عزیزشان تردید نکردند.
جمعه ؛ روز ایستادن در صف های طولانی اما باشکوه و زیبایی است که فردایی بهتر را برای این سرزمین رقم خواهند زد.

سوم:
وعده تمامی ایرانیان باغیرت ، روز جمعه 29اردیبهشت در پای صندوق های انتخابات .

سيدحبيب حبيب پور

برچسب ها: انتخابات سيدحبيب حبيب پور