کد خبر : ۲۲۰۸۳۱ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ساعت ۱۱:۵۷


تورم تک رقمی شد/وعده روحانی محقق شد

مرکز آمار ایران در شرایطی از تک رقمی شدن نرخ تورم خبر داد که پیش از این حسن روحانی، رییس جمهوری بارها کاهش تورم و تک رقمی شدن آن را از مهم ترین تصمیم های دولت عنوان کرده بود.

آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران حکایت از این دارد که تورم کالا و خدمات مصرفی شهری در خرداد ماه سال جاری تک رقمی شده و به عدیی معادل ٩.٥ درصد رسیده است.

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، بررسی اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می دهد که شاخص کل قیمت کالا و خدمات مصرفی شهری (بر مبنای100=1390) در خرداد ماه سال 1395 عدد ٢٢٤.٢ را نشان می‌دهد و بر این اساس می توان نتیجه گرفت نسبت به ماه قبل ٠.٥درصد با  افزایش همراه بوده است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ( تورم نقطه به نقطه) ٦.١ درصد است که نسبت به ماه قبل که ٦.٨ درصد بود کاهش یافته است.

همچنین درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به خرداد ماه سال 95 نسبت به دوره مشابه سال قبل ٩.٥ درصد است که نسبت به اردیبهشت ماه 1394 که ١٠.٢ درصد بود، کاهش یافته است.

گفتنی است دولت یازدهم در شرایطی میزان تورم را تک رقمی کرد که بر اساس آمارهای رسمی بانک مرکزی، کمترین نرخ تورم در بازه زمانی حدود 40 سال گذشته مربوط به سال 1364 با 6.9 درصد و بیشترین نرخ تورم مربوط به سال 74 با 49.4 درصد بوده است.

خبر آنلاین

برچسب ها: تورم روحانی