کد خبر : ۲۲۰۸۵۰ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۴/۰۳ ساعت ۱۱:۴۱

رئیس ندامتگاه دزفول عنوان کرد:
حضور 2 هزار زندانی در ندامتگاه دزفول/ ظرفیت 900 نفر است

رئیس ندامتگاه فجر دزفول گفت: با وجود ظرفیت 900 نفری، 2 هزار زندانی از سه شهرستان دزفول، شوش و اندیمشک در ندامتگاه فجر دزفول حضور دارد.

 حضور 2 هزار زندانی در ندامتگاه دزفول/ ظرفیت 900 نفر است

به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، محمدسعید سخاوت شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان ستاد دیه که با حضور مسئولان و خیرین دزفول، اندیمشک و شوش در محل تالار پرن دزفول برگزارشد، اظهار کرد: ندامتگاه فجر دزفول دومین زندان پرجمعیت استان خوزستان و یازدهمین زندان پرجمعیت کشور است که حوزه قضایی شمال خوزستان را در اختیار دارد.

وی بابیان اینکه درحال حاضر 2 هزار زندانی مشغول تحمل کیفر در این ندامتگاه هستند، افزود: از این تعداد، بیش از 92 درصد مجرم و قانون شکن هستند که مجازات شده و باید کیفر را تحمل کنند اما سایر زندانیان که شامل 66 نفر هستند مربوط به جرائم غیر عمد هستند که دچار سهل انگاری و حادثه شده اند.

رئیس زندان دزفول با اشاره به اینکه این 66 نفر از شهرستان های دزفول، شوش و اندیمشک هستند که میزان بدهی تمام این 66 نفر را 5 میلیارد و 975 میلیون و 971 هزار و 198 تومن و تعداد 103 سکه تمام بهار آزادی است.

سخاوت، کمترین میزان بدهی زندانیان جرائم غیرعمد زندان دزفول را 435 هزار تومان و بیشترین میزان بدهی را بیش از یک میلیارد تومان برشمرد و عنوان کرد: متاسفانه برخی زندانیان جرایمی مانند تصادف، درست در زمانی که دچار کسری پرداخت بیمه خود هستند دچار سانحه می شوند.

وی همچنین با بیان اینکه از تعداد 66 نفر زندانی جرائم غیرعمد 4 نفر جزو سادات هستند خواستار توجه و احترام ویژه نسبت به آزادسازی این سادات زندانی شد.

رئیس ندامتگاه فجر دزفول  میزان بدهی این 4 زندانی سادات را 103 میلیون و 471 هزار و 887 تومن  دانست و گفت: در میان زندانیان جرائم غیرعمد نیز 82 نفر جزو سادات هستند.

سخاوت در پایان ابراز امیدواری کرد که با حضور خیرین بتوان زندانیان جرائم غیرعمدی را که خانواده آنها چشم انتظار حضورشان هستند را آزاد کرد.

به گزارش دز ان ان، در این جشن گلریزان که با ضیافت افطار همراه بود خیرین حاضر در مراسم کمک های نقدی و غیرنقدی خودرا درجهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد تحویل دادند.

برچسب ها: محمدسعید سخاوت ندامتگاه فجر رئیس زندان دزفول