کد خبر : ۲۲۰۳۱۴ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ ساعت ۱۰:۵۱

در پی انتشار سخنان فرماندار دزفول در خصوص مخالفان برجام
بیانیه فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در خصوص سخنان اخیر فرماندار پیرامون دزد خطاب کردن مخالفان برجام

به کلیه ی رسانه ها توصیه میکنیم فارغ از مسائل و سیاست های جناحی و ...در انتقال واقعیت ها در چارچوب گفتار بیان شده اقدام واز تحلیل های شخصی جلوگیری نمایند ، برجام به مانند کلیه ی مسائل سیاسی از ابعاد گوناگونی قابل بررسی و کار کارشناسی است که راه نقد بر آن باز است.

 بیانیه فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در خصوص سخنان اخیر فرماندار پیرامون دزد خطاب کردن مخالفان برجام

روز چهار شنبه جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان دزفول درمحل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، حبیب الله آصفی فرماندار ویژه شهرستان دزفول در این جلسه به بیان جملاتی در راستای وضعیت اقتصاد کنونی کشور،تحریم ها،مذاکرات هسته ای وسایرمسائل اقتصادی پیرامون کشور پرداخت ودر حاشیه این سخنان جملاتی نیز در خصوص مخالفان برجام گفت .جملاتی که در همان ابتدا باعث موضع گیری یکی از حاضرین در جلسه شد که بلافاصله آصفی برای روشن شدن مسئله توضیحاتی در خصوص ادعای خود مبنی براینکه مخالفان برجام همگی دزد ودلال هستند بیان نمود این صحبت فرماندار در طی روز های گذشته به شکل های مختلفی در فضای مجازی و رسانه های محلی شهرستان منتشر شد و در این بین بسیاری نیز با اینکه در جلسه حضور نداشتند به تصویر این صحبت های فرماندار با لحن بسیار انتقادی پرداختند که سرانجام فرمانداری امروز بیانیه ای برای روشن  شدن موضوع صادر نمود.

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)،متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

شهید مطهری: من به جوانان و طرفدارن اسلام هشدار میدهم که خیال نکنند راه حفظ معتقدات اسلامی جلوگیری از ابراز عقیده دیگران است . از اسلام فقط با یک نیرو می توان پاسداری کرد و آن علم است و آزادی به افکار مخالف و مواجه ی صریح و روشن با آن ها.

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام به پیشگاه امام عصر (عج) رهبر معظم انقلاب و مردم شهر مقاومت و ایثار، دزفول قهرمان که همیشه در راه ایثار ،صبورانه در خط مقدم نظام آگاهانه و با بصیرت در شناخت حق و باطل پیش قدم بوده اند. روز 4شنبه مورخ 14/2/95 در کارگروه اشتغال که به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول برگزار گردید طبق آمار کلیه ی دستگاههای اجرایی شهرستان و نیز گزارش اداره ی کار ،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دزفول در سال94 با رشد آمار در جهت به کارگیری و جذب جوانان و نیروی کار سرآمد شهرستانهای استان خوزستان معرفی گردید و در این راستا مباحث مختلفی در جهت پیشرفت در این زمینه طرح گردید.
خوشبختاته با همت کلیه ی دستگاههای اجرایی شهرستان دزفول و خصوصا با هدایت فرمانداری قریب به 2سال و اندیست توانستیم در راستای جذب سرمایه گزار و ایجاد فرصتهای شغلی پایدار و همچنین رونق مسائل اقتصادی کلان و انجام مطالعات بنیادی در ایجاد زیرساختهای بخش تولید،بخش صادرات قدمهای مثبتی برداشته و امیدواریم با توکل برخدا و همیاری دستان پر تلاش شهروندان گرامی و استفاده از پتانسیلها و ظریفیتهای بی بدیل شهرستان و نتایج دلخواه و شان شهروندان گرامی برسیم.
قابل ذکر است انجام مباحث کارشناسی به خصوص در مسائل اقتصادی با نظرات مختلف و متفاوت همراه است و نقد از اساسی ترین نیازهای این مبحث میباشد.
جمهوری اسلامی ایران با هدایت رهبر معظم انقلاب و با تکیه بر توان علمی فرهیختگان و دانشمندان داخلی وبومی توانسته در بحرانهای ایجاد شده از جانب غرب و آمریکا با استفاده از شعار اقتصاد مقاومتی به خودکفایی در بسیاری از مسائل برسد. ولی به اذعان فرمایشات رهبر انقلاب تحریمها ناعادلانه و خصمانه بوده و مطمئنن ایجاد کننده ی مشکلاتی است که میبایست در برابرشان ایستادگی کرد و این ایستادگی جز با همت عالی مسئولان ومردم قابل دستیابی نخواهد بود.
خدارا شاکریم که در دولت تدبیر امید وبا تکیه وبهره مندی از منش و سیاست عقلانی  پس از مذاکرات طولانی و طاقت فرسای سرداران دیپلماسی ایران تحت حمایت و نظارت مستقیم مقام معظم رهبری سرانجام توافق برجام حاصل شد و امید داریم این مسیر تا حذف کلیه ی تحریمها طبق قراردادهای موجود به پیش برود و مطمئنا در این مسیر دشمنان همیشگی نظام مقدس جمهوری اسلامی از سنگ اندازی و ایجاد مشکل دست برنخواهند داشت و نیز
معدود افرادی فاسد که باتوجه به شرایط خاص کشور اقدام به رانت خواری وفساد نمودند که باصلابت وپیگیری دستگاه قضایی برخورد قاطعی باآنها صورت پذیرفت.وافراد نزدیک به این عده بسیارقلیل شروع به مخالفت با قسمت اقتصادی برجام میکنند.
در جلسه ی کارگروه اشتغال فرماندار ویژه ی شهرستان دزفول جناب مهندس آصفی با ارائه ی این نظر نقد وارده را در خصوص مسائل اقتصادی ایران در زمان تحریم ها و نیز پس از برجام مورد بررسی و واکاوی قرار دادند ک متاسفانه برخی از افراد با قصد بهره برداری سیاسی و جهت دار سعی در تحریف و تغییر سخنان ایشان نمودند .
طبق فرمایشات امام صادق(ع) که فرموده اند: ایاکن و المرا و الخصومه فانهما یمرضان القلوب علی الاخوان و ینبت علیهما النفاق
از بگو مگوهای بی حاصل و دشمنیها بپرهیزید زیرا این دو مایه ی بیماری دلها و زمینه ساز نفاق در میان مومنان است.
در جهان امروز نقش نقد سازنده در توسعه و تکامل مسائل انسانی و اجتماعی و فرهنگی پر رنگ گشته است و ایجاد هم اندیشی از اهمیت بسیاری برخوردار است و بدون شک صلاح فرد و اصلاح جامعه در سایه شناخت عیوب و تلاش برای زدودن این نقص هاست .
 قابل ذکر است که هیچ فردی با ایجاد تحریم های ناعادلانه و ترویج دلالی که نتیجه ی فضای بسته ی اقتصادی و تحریم های خصمانه است موافق نخواهد بود و دفاع از این افراد باطل و دارای اشکال است لذا به کلیه ی رسانه ها توصیه میکنیم فارغ از مسائل و سیاست های جناحی و ...در انتقال واقعیت ها در چارچوب گفتار بیان شده اقدام واز تحلیل های شخصی جلوگیری نمایند ، برجام به مانند کلیه ی مسائل سیاسی از ابعاد گوناگونی قابل بررسی و کار کارشناسی است که راه نقد بر آن باز است.
امام خمینی ( ره ) فرمودند : در جمهوری اسلامی همه باید با انتقادها و طرح اشکال راه را برای سعادت و پیشرفت جامعه باز نمایند.
بدون شک تخطئه ی انتقاد دلسوزانه باعث عقب گرد جامعه در راستای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
امید که بتوان از فرصت رفع تحریم ها به سود کشور بخصوص در زمینه ی اقتصاد ، اشتغال پایدار،در شهرستان مقاومت و ایثار قدم های مثبتی بر داریم.

به اطلاع کلیه ی شهروندان گرامی می رسانیم که کلیه ی اخبار فرمانداری دزفول را از سایت رسمی استانداری خوزستان ، بخش فرمانداری دزفول دنبال و در صورت خوانش اخبار ، خبر مربوطه را با اخبار نقل شده مورد بررسی  قرار دهند.

وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 فرمانداری ویژه شهرستان درفول

برچسب ها: مخالفان برجام برجام حبیب الله آصفی فرماندار ویژه شهرستان دزفول