کد خبر : ۲۲۱۰۴۵ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

لاریجانی:
در پرونده هسته ای، نظام تصمیم به مذاکره و توافق گرفت/ ما ضرر زیادی نکردیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه تاکنون مسأله اقتصاد مقاومتی در کشور به‌ویژه در بخش اداری هضم نشده است، گفت: دستگاه‌ها باید برای تحقق این مسأله در مسیر حمایت از تولید، مردمی شدن اقتصاد، افزایش بهره‌وری تولید و در نهایت تقویت صادرات اقدام کنند.

 در پرونده هسته ای، نظام تصمیم به مذاکره و توافق گرفت/ ما ضرر زیادی نکردیم

به گزارش شبکه خبری دز(دز ان ان)، علی لاریجانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس استان قم با اشاره به وضعیت کنونی منطقه اظهار کرد: در شرایط کنونی برخی کشورها که از گذشته با جمهوری اسلامی دشمنی داشتند، علاوه بر دشمنی به دنبال ایجاد بحران‌های فرقه‌ای در منطقه هستند اما قطعا آنها به اهداف شوم خود دست پیدا نمی‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی داشتن روحیه انقلابی و مجاهدانه را لازمه توسعه اقتصاد کشور دانست و افزود: در شرایط کنونی حوزه فرهنگ و اقتصاد جزء مهمترین بخش‌های کشور محسوب شده و باید در اولویت تمام امور قرار گیرند البته حوزه فرهنگ زیربنای تمام امور و اقدامات است و به طور حتم تا این حوزه نباشد اقتصاد کشور توسعه پیدا نمی‌کند.

لاریجانی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی در حوزه اقتصاد دچار ضعف و مشکل هستیم البته کارنامه جمهوری اسلامی در حوزه منطقه‌ای و مسأله جنگ تحمیلی بسیار خوب بوده و خطاهای ما در این حوزه نسبت به دیگر کشورها کم بوده است. همچنین در مسائل منطقه‌ای با عنایت خداوند و تلاش و تجربه نیروهای انقلابی کشور دارای امنیت بسیار خوبی است و غربی‌ها در این ارتباط بارها اعلام کرده‌اند که ایران به عنوان یک کشور پایه و ریشه دار در منطقه حضور دارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی منطقه مانند یک دیگ جوشان است گفت: تمام کشورهای منطقه امروز به علت مسائل امنیتی بی‌ثبات هستند. همچنین این موضوع واضح و مبرهن است که بدون ایران امنیت منطقه تأمین نمی‌شود و آمریکایی‌ها بعد از جنگ تحمیلی فهمیدند که با یک کشور ساده مواجه نیستند و امروز جرأت هیچگونه حمله‌ای را ندارند.

رئیس مجلس بر لزوم احیای روحیه انقلابی در کشور تاکید کرد و گفت: این مسأله باید به استراتژی اصلی کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه اقتصاد در شرایط کنونی تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است تصریح کرد: متأسفانه تا کنون مسأله اقتصاد مقاومتی در کشور به ویژه در بخش اداری هضم نشده است از این رو دستگاه‌ها باید برای تحقق این مسأله در مسیر حمایت از تولید، مردمی شدن اقتصاد، افزایش بهره وری تولید و در نهایت تقویت صادرات اقدام کنند.

لاریجانی ادامه داد: در پرونده هسته‌ای نظام تصمیم به مذاکره و توافق گرفت و در این رابطه ما ضرر زیادی نکردیم و یکی از اهداف اصلی ما برای این موضوع این بود که فضا برای توسعه اقتصادی فراهم شود. البته آمریکایی‌ها پس از توافق شیطنت‌هایی را برای جلوگیری از سرمایه گذاری در ایران انجام داده‌اند اما به نظر من زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در کشور در حال فراهم شدن است البته باید برای تحقق این مسأله روحیه مجاهدانه داشته باشیم.

انتخاب

برچسب ها: مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی رئیس مجلس