کد خبر : ۲۲۲۵۳۰ تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ساعت ۲۳:۴۹

رئیس پارک ملی دز:
مصدوم شدن 2 محیط بان پارک ملی دز در درگیری با صیادان متخلف

صیادان متخلفی که با استفاده از شوکر در پارک ملی دز در حال صید ماهی بودند با محیط بانان این پارک درگیر شده و آنان را مصدوم کردند.

 مصدوم شدن 2 محیط بان پارک ملی دز در درگیری با صیادان متخلف

به گزارش شبکه خبری دز (دز ان ان) رئیس پارک ملی دز روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:2 محیط بان پارک ملی دز حین گشت زنی در حوالی روستای حاجات با صیادان متخلفی که با استفاده از شوکر مشغول صید ماهی بودند مواجه شدند.
رضا قپانچی پور افزود:صیادان متخلف به تذکر محیط بانان پارک ملی دز توجه نکرده و با چوب و شیشه شکسته که در اختیار داشتند با محیط بانان درگیر شده و آنان را مصدوم کردند.
وی گفت:باقر غفوری و مهدی شلاگه محیط بانان پارک ملی دز از سوی صیادان متخلف از ناحیه ربات دست و دنده دچار آسیب شده و در بیمارستان دزفول تحت درمان قرار گرفته و حال عمومی آنها مساعد اعلام شده است.
رئیس پارک ملی دز با اشاره به اینکه 2 صیاد متخلف در این درگیری توسط محیط بانان دستگیر شدند گفت:2 صیاد متخلف با شوکر اقدام به صید حدود 200 قطعه ماهی کرده بودند که جریمه 100 میلیون ریالی در انتظار آنان است.
قپانچی پور اظهار کرد:صید با برق و سم از روش های ممنوعه در صید می باشد که باعث از بین رفتن آبزیان دیگر و بچه ماهی ها می شود .
وی ادامه داد:ماهی های صید شده و ابزار صید صیادان متخلف توقیف شده است و پرونده آنها بابت ضرب و شتم محیط بانان در دستگاه قضایی در دست پیگیری است.

برچسب ها: رئیس پارک ملی دز رضا قپانچی پور محیط بان پارک ملی دز