کد خبر : ۲۲۱۵۸۲ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۸/۰۷ ساعت ۲۱:۵۱

وزیر راه و شهرسازی:
خط ریلی دزفول در سال 96 اجرایی می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: خط ریلی دزفول - اهواز، شوشتر - اهواز و بندر امام به شادگان و آبادان، سال آینده اجرایی خواهد شد که مقدمات آن در این سفر انجام می شود.

 خط ریلی دزفول در سال 96 اجرایی می شود

به گزارش شبکه خبری دز (دز ان ان) به نقل از ایرنا عباس آخوندی در آیین بهره برداری از چند طرح راه آهن در شهرستان بندر ماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید بیش از گذشته برای توسعه خوزستان گام برداریم؛ زیرا این استان در حوزه حمل ونقل نقش موثری دارد و راه‌های دریایی، هوایی و زمینی و نیز راه آهن، این استان را ویژه کرده است.
وی با تاکید بر اینکه انتقال بار با خط آهن، نیازمند سرمایه‌گذاری زیاد است؛ افزود: توسعه شبکه ریلی خرمشهر و بندر امام در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای خوزستان چندین اندیشه بلند پروازانه داریم و باید با کمک نمایندگان و دولت تلاش کنیم این اندیشه‌ها را به سرانجام برسانیم؛ گفت: راه‌آهن بندر امام به تهران سالهاست مورد بی‌توجهی قرار گرفته و باید برای توسعه و اصلاح آن اقدام شود.
آخوندی با اشاره به اینکه جمعیت اهواز به بیش از یک میلیون نفر افزایش پیدا کرده و حجم تردد‌ها نیز به شهرهایی همچون اندیمشک و ماهشهر افزایش یافته است، گفت: اتصال خط ریلی اهواز به فلات مرکزی نیز از بزرگ‌ترین طرح‌های ریلی است که در دستور کار قرار دارد و تحول بزرگی در این بخش ایجاد می کند.
وی ادامه داد: خوزستان نه تنها به لحاظ موقعیت جغرافیایی بلکه در تاریخ معاصر نقش بسیار مهمی ایفا کرده و ثروت معنوی و انسانی که در این استان وجود دارد به مراتب بیشتر از ثروت مادی است.
آخوندی تاکید کرد: بحث سکونتگاه‌های غیر رسمی به ویژه در شهرستان بندر ماهشهر مورد توجه خاص قرار خواهد گرفت.

تاکید استاندار خوزستان بر توسعه صنعت ریلی در استان


غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در این آیین گفت: اگر قرار باشد توسعه، رشد و خلق ثروت در استان محقق شود، لازم است در مسیر گسترش زیرساخت ها به ویژه صنعت ریلی گام برداشت.
وی اظهار داشت: برای توسعه استان باید برنامه‌ ریزی مناسب و مدون داشت و امروز در این راستا، بهره برداری چند پروژه ریلی در بندر ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) را شاهد هستیم.
استاندار خوزستان گفت: خوزستان به دلیل جغرافیا و ظرفیت ‌هایی که در خود دارد دارای فرصت ‌های مناسبی جهت جهش و حرکت رو به جلو است.
شریعتی تصریح کرد: در بخش حمل و نقل و جاده شاهد توجه ویژه وزیر راه به استان هستیم و امیدواریم به همت دولت تدبیر و امید در این زمینه هم گام ‌های موثر برداریم.
به گزارش دز ان ان، خط دوم راه آهن اهواز به بندر امام و ایستگاه خط آهن ماهشهر روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره ‌برداری شد.
بهره برداری از ایستگاه نظامیه از دیگر برنامه های سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بندر ماهشهر بود.
عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه - دیروز - به همراه معاونان این وزارت به منظور بهره برداری و کلنگ زنی چند طرح عمرانی در بخش راه سازی و زیربنایی به استان خوزستان سفر کرد.
وزیر راه و شهرسازی همچنین شامگاه گذشته در نشست شورای برنامه ریزی خوزستان شرکت کرد.

برچسب ها: قطار خط ریلی وزیر راه و شهرسازی عباس آخوندی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان