کد خبر : ۲۲۲۳۳۸ تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ ساعت ۱۰:۴۰

هاشمی طبا در برنامه انتخاباتی‌اش در شبکه یک:
کسی که می گوید اگر رئیس جمهور شود، فلان قدر پول می دهد، دارد خرید رای می کند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: به هیچ وجه مایل نیستم وعده‌ای بدهم که قابل اجرا نباشد.

 کسی که می گوید اگر رئیس جمهور شود، فلان قدر پول می دهد، دارد خرید رای می کند

به گزارش «انتخاب»، سیدمصطفی‌ هاشمی‌طباء کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب در برنامه انتخاباتی تلویزیونی که از شبکه اول سیما پخش شد، گفت: من به هیچ وجه مایل نیستم وعده‌ای بدهم که حتی قابل اجرا نباشد.

وی افزود: اگر كسي بگوید اگر من رئیس جمهور شوم، فلان قدر پول مي دهم مثل این است كه همين الان پول دهد، يعني به نوعي خريد رأي هست.

هاشمی طبا با اشاره به سوابق کاری خود پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: من ابتدا در سازمان برنامه و بودجه به عنوان سیستم آنالیز انتخاب شدم و سپس شرکت آیت فیلم را تشکیل دادم. پس از آن به صدا و سیما آمدم، بعد به جهاد سازندگی رفتم و در کابینه شهید باهنر به عنوان وزیر صنایع انتخاب شدم و تا سال 63 در آنجا بودم، سپس به سازمان گسترش و نوسازی و بانک صنعت و معدن رفتم و در سال 65 ستاد طرح‌های مهم انقلاب اسلامی را تشکیل دادیم، پس از آن به مرکز توسعه صادرات رفتم و بعد در سازمان تربیت‌بدنی بودم و از سال 80 به بعد از خدمات دولتی به کارهای مختلف پرداختم.

وی با تشکر از شورای نگهبان برای احراز صلاحیتش، افزود: از اینکه شورای نگهبان با تدبیر مقام معظم رهبری نسبت به برگزاری انتخابات به وجه مطلوب اقدام کردند، سپاسگذاری می‌کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در طول 38 سال انقلاب اقدامات مختلفی برای ارتقای سطح زندگی مردم به وقوع پیوسته که توسط مردم و رزمندگان میهن اسلامی که با تعداد زیادی شهید مملکت را حفظ کردند، حاصل شده، امنیت امروز ما نعمت بسیار بزرگی است که در اختیار ما قرار دارد و همیشه باید سپاسگذار این نعمت‌ها باشیم و در پی تلاش بیشتر برای کشورمان باشیم.

هاشمی‌طباء ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی ما دارای شبکه برق سراسری بدون خاموشی بودیم و همچنین شبکه گاز سراسری در کشور ما با تلاش کارکنان وزارت نفت احداث شد و به دست مردم رسید. همچنین شبکه‌های آبرسانی در سراسر کشور ایجاد شده و اقدامات بسیار خوبی توسط دولت‌های مختلف انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به سمت جایی برویم که بتوانیم میراث خوبی برای آیندگان باقی بگذاریم. با وجود تمام تلاش‌هایی که شده و نعمت‌هایی که نصیب ما شده، به هر حال هر کشوری از مشکلات خاص خود رنج می‌برد که باید برای رفع آنها تلاش کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اصولاً وعده دادن در قاموس کسانی که با صداقت صحبت کنند، نباید وجود داشته باشد، گفت: وعده دادن به مردم که فلان مقدار را به شما می‌دهیم، خودش به نوعی خرید رای مردم است. اگر نامزدی قول داد که اگر پیروز شدم فلان مقدار به مردم می‌دهم، این مساوی است با کسی که همین الان هم می‌تواند این کار را بکند و اگر دشمنان در خارج از کشور این موضوع را باز کنند مشکل از خود ماست.

هاشمی‌طباء تصریح کرد: به همین سبب به هیچ‌وجه مایل نیستم وعده‌ای بدهم که قابل اجرا نباشد، اما باید وعده‌ای هم بدهیم که کشور را به سرمنزل مقصود برسانیم و میراثی را به جا بگذاریم که آیندگان بتوانند از آن استفاده بکنند.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد ما ثروت مملکت را فقط به قصد استفاده شخصی مصرف کنیم و چیز جدید خلق نکنیم، پس وظایف ما در برابر دین و میهن‌مان چه می‌شود. همان‌طور که شهدا از حدود مرزهای ایران دفاع کردند، ما نیز در این زمینه باید تلاش کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: میراثی که نادرشاه به جا گذاشت یک کشور واحد بود و میراثی که سلطان حسین صفوی به جا گذاشت یک کشور شیعی اشغال شده بود. در دنیا آدم‌های نااهل مسئولیت‌هایی داشتند، اما کارهای خوبی هم کرده‌اند.

هاشمی‌طباء با بیان اینکه ساختمان‌های بزرگ، سدها، خطوط برق و گاز همیشه قابل احداث است، خاطرنشان کرد: کارهایی که انجام آن بسیار مهم است، حفظ کشور است که مربوط به یک برهه خاص نیست و وظیفه همه ماست که این خاک را حفظ کنیم و با خودخواهی خودمان آن را مصرف روزانه نکنیم.

وی با اشاره به شرایط زیستی کشور عنوان کرد: شرایط زیستی ما دچار تهدید است و ما بسیاری از چیزهای غیرقابل تجدید را پیش‌خور کرده‌ایم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما میلیون‌ها متر مکعب نفت و گاز استخراج کرده‌ایم که قابل تجدید نیستند، چاه‌های نفت ما باید بازسازی شوند، اما گاز را نمی‌توانیم دوباره تولید کنیم.

هاشمی‌طباء تصریح کرد: چطور می‌شود ما جنگ‌هایی که هزاران سال از سابقه آن می‌گذرد در چند سال اخیر یک سوم آن را از دست داده‌ایم. آب‌های زیرزمینی ما به حد بسیار پائینی رسیده و رودخانه‌های ما آلوده از شیرابه‌هاست و تالاب‌های ما به خاطر ندادن حق‌آبه‌های آنها خشک شده و دریاچه ارومیه اگر خشک شود طوفان‌های نمکی بسیار بدی در کشور تا قزوین و زنجان به وجود می‌آید.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری اولین اولویت امروز را حفظ ایران دانست و خاطرنشان کرد: این را باید به حقیقت بگوییم، اگر کشور ما در معرض هجوم رژیم بعث عراق قرار داشت چه وضعی داشتیم، دوست‌ داشتن مردم یعنی اینکه حقیقت را به آنها بگوییم و آنها را به مسئولیت خودشان آشنا کنیم.

هاشمی‌طباء ادامه داد: شرایط زیستی کشور ما طوری است که میراثی که ما می‌خواهیم به جا بگذاریم، ناقص است. روستاهای آن خراب، دشت‌های آن فرونشسته و روستائیان آن سر به حاشیه شهرها گذاشته‌اند. پیش‌بینی می‌شود در طول 10 سال آینده 10 میلیون روستایی حاشیه‌نشین شوند که این حاشیه‌ها مراکزی برای فساد و تلاطم اجتماعی است.

وی تصریح کرد: آباد شدن کشور این است که همه ثروت ما صرف آبادانی کشور ما شود، امروز متاسفانه کسانی که مسئول هستند به نوعی خود را به عنوان اپوزسیون نظام معرفی می‌کنند. مسئله معیشت مردم دستاویز برخی قرار گرفته، اگر مقصود ما مردم محروم و بی‌سرپرستان هستند، درست است که باید به آنها رسیدگی شود.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: به جای اینکه به صورت سراسری پول را به همه بدهیم، باید آن را در اختیار کمیته امداد و بهزیستی قرار دهیم تا افراد واجد شرایط را پیدا کنند و به آنها بپردازند. عدالت به معنای توزیع پول به صورت مساوی نیست، نباید عدالت را در مساوات معنی کنیم و حقوق محرومان را به کسانی که نیاز ندارند، بدهیم.

هاشمی‌طباء با بیان اینکه هیچ کشوری رشد نکرد مگر آنکه دوران سختی را پشت سر گذاشت، گفت: شعارهایی که داده می‌شود درباره رفاه بدون توجه به وضع فعلی کشور و محرومان و فقط برای وعده‌ دادن ما را به صراط مستقیمی نمی‌رساند. مسئله اول ما حفظ اقلیم ایران و بازسازی سراسری آنچه از دست داده‌ایم است که حفظ آنها نیازمند تقویت نیروهای مسلح و بازسازی اقلیم کشور همراه با اصلاح شرایط کشاورزی است.

وی شرایط کشاورزی کشور را نامطلوب ارزیابی کرده و گفت: کشاورزی ما به شدت دچار بیماری است و ما از سیستم‌های آبیاری 1000 سال پیش استفاده می‌کنیم و باید به مسئله فرسایش خاک اصلاح بذر همراه با تقویت زیستگاه توجه کنیم. ما امروز حق‌آبه‌های روستا را می‌خریم و کارخانه نورد فولاد راه‌اندازی می‌کنیم که باعث آواره شدن روستائیان می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: این امر احتیاج به اراده قوی ملی و هم نظری همه مسئولان برای به تحقق رسیدن دارد و حفظ ایران باید شعار اصلی همه ما باشد.

وی با بیان اینکه محرومین در اولویت هستند و اگر قرار باشد پولی بدهیم باید توجه‌مان به محرومین باشد، درباره تعریف منابع مالی و مادی، گفت: منابع کشور را باید تعریف کنیم که درآمد کشور چیست و درآمد ناخالص ملی چگونه ارتقاء پیدا می‌کند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ارزش درآمد ملی باید به صورت واقعی ارتقاء پیدا کند، تصریح کرد: اگر بخواهیم عددها را زیاد کنیم، نمی‌توانیم بگوییم که درآمد ملی ارتقاء یافته چون در این صورت عددها بالا می‌روند، نه پول و لذا مدیران دولتی نباید با عددها بازی کنند، بلکه باید ارزش‌های مالی عددها را بدانند و دولت درآمدهای خود را به صورت واقعی افزایش دهد.

هاشمی‌طباء با تاکید بر افزایش درآمدهای عمومی دولت، به اهمیت سیاست‌های اقتصادی مقاومتی اشاره کرد و گفت: دستورالعمل‌های اقتصاد مقاومتی، دستورالعمل‌های نیکو و خوبی است، اما زودبازده نیست و بازدهی آن به شرایط کشور و منطقه نیز بستگی دارد، اما اگر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ثمر برسد درآمدهای کشور بالا می‌رود.

برچسب ها: هاشمي طبا انتخابات تبليغات انتخاباتي