کد خبر : ۲۲۱۹۰۵ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ساعت ۱۳:۴۰

از سوی بسیج سازندگی صورت گرفت؛
پرداخت ۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه کارآفرینی در دزفول

مسئول بسیج سازندگی دزفول گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بسیج برای توسعه کار آفرینی و اشتغال در این شهرستان پرداخت شده است.

 پرداخت ۶ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه کارآفرینی در دزفول

عبدالرحیم حکیمی نژاد در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان) اظهار کرد: ناحیه مقاومت بسیج دزفول در حوزه اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و توسعه عرق گیاهی فعالیت های خود را آغاز کرده و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در این حوزه ها پرداخت کرده است.

وی افزود: ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه تولید و پرورش بلدرچین، قارچ، ماکیان، کبک، شترمرغ، اردک، گلخانه، ماهی های سردابی و زنبور عسل وارد عمل شده و در این بخش سه میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج دزفول گفت: علاوه بر این در حوزه صنایع تبدیلی نیز یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی بسیج به متقاضیان پرداخت شده است.

حکیمی نژاد اضافه کرد: با توجه به ظرفیت شهرستان دزفول در زمینه تولید مرکبات و ظرفیت هایی که در تولید عرق گیای همچون عرق نعنا و بهار نارنج وجود دارد؛ امسال تلاش های زیادی برای معرفی شهرستان دزفول به عنوان قطب عرقیات گیاهی کشور صورت گرفته و تلاش می شود با توسعه این بخش برند معتبری در این زمینه به نام دزفول در کشور معرفی شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه محدودیتی برای ارائه تسهیلات برای توسعه کارگاه های تولید عرق گیاهی در شهرستان دزفول وجود ندارد، گفت: تاکنون با ارائه تسهیلات بانکی زمینه اشتغال برای ۳۰ نفر در شهرستان دزفول فراهم شده است.

حکیمی نژاد عنوان کرد: بسیج دزفول در زمینه محرومیت زدایی نیز فعالیت هایی را آغاز کرده و امسال ساخت ۲۰ خانه محروم را باهمکاری کمیته امداد در پیش گرفته که تاکنون ۱۲ خانه محروم ساخته و تحویل داده شده و هشت خانه دیگر تا پایان سال ساخته می شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر این احداث ۹۱ چشمه سرویس بهداشتی در مناطق محروم دزفول آغاز شده که تا پایان سال تکمیل خواهند شد ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون چهار خانه عالم در مناطق مختلف شهرستان دزفول ساخته شده است.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج دزفول به اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور با همکاری دامپزشکی و توسط بسیجیان نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح ملی ۴۰ هزار قطعه پرنده در مناطق روستایی دزفول علیه بیمارهای طیور واکسینه شدند.

 

برچسب ها: عبدالرحیم حکیمی نژاد مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج دزفول