کد خبر : ۲۲۱۱۶۶ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ساعت ۱۸:۵۴

پخش دعوتنامه یك سخنرانی
تبلیغات احمدی نژاد باز هم با تصویر شهید رجایی! +عکس

برخی معتقدند احمدی‌نژاد برای انتخابات ۹۶ كاندیدای ریاست‌جمهوری نمی‌شود و اكنون در مرحله واكنش افكار عمومی به اقدامات خود است كه همین شبیه‌سازی یكی از آنهاست

 تبلیغات احمدی نژاد باز هم با تصویر شهید رجایی! +عکس

بازگشت به ۸۴ ! بار دیگر تصاویرش را در كنار شهید رجایی قرار می‌دهند و روی پوسترها می‌نویسند «راه رجا بسته نیست؛ ‌گرچه رجایی برفت» شبیه‌سازی احمدی‌نژاد با شهید رجایی در آن سال‌ها مورد انتقادات زیادی قرار گرفت به ویژه همسر شهید رجایی كه بارها به انتقاد از احمدی‌نژاد و حامیانش پرداخت.
عانقه رجایی در سال ۸۸ گفته بود:«واقعا باید برای آقای احمدی‌نژاد و حامیانش تاسف خورد كه برای رای آوردن خود را راضی می‌كنند تا دست به هر كاری بزنند. ۴ سال پیش مردم تحت تاثیر حرف‌های آنها قرار گرفتند و با این ذهنیت كه قرار است یك شهید رجایی دیگر زمام دولت را بر عهده بگیرد، به احمدی‌نژاد رای دادند اما دیگر این كار را تكرار نمی‌كنند» برخی معتقدند احمدی‌نژاد برای انتخابات ۹۶ كاندیدای ریاست‌جمهوری نمی‌شود و اكنون در مرحله واكنش افكار عمومی به اقدامات خود است كه همین شبیه‌سازی یكی از آنهاست كه عده كمی تكرار این ترفند كه درسال ۸۴ پاسخ داد و موجب پیروزی احمدی‌نژاد در آن انتخابات شد را دلیل تكرار آن در سال ۸۸ می‌دانند كه البته در آن برهه همسر شهید رجایی گفت:«عملكرد دولت نهم به قدری ضعیف و غیرقابل دفاع است كه همان افرادی كه در دوره گذشته اسم احمدی‌نژاد را روی برگه‌های رای نوشتند، الان عصبانی هستند و با توجه به شناختی كه از او به دست آورده‌اند از مطرح شدن دوباره اسم شهید رجایی خشمگین هستند و حتی در سفرهای استانی دولت اعتراض خود را به گوش دولتی‌ها رسانده‌اند.» اگر چه احمدی‌نژاد در آن انتخابات هم پیروز بود اما بعید است برای سال ۹۶ پاسخی از این تبلیغات بگیرد.

پخش دعوتنامه یك سخنرانی

احمدی‌نژاد می‌خواهد روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه برای شركت و سخنرانی در یادواره شهید رجایی به شهر قزوین سفر كند و روز جمعه تبلیغات این سفر در نمازجمعه قزوین میان نمازگزاران پخش شد. نكته قابل تامل این است كه در اطلاع رسانی سخنرانی احمدی‌نژاد در شبكه‌های اجتماعی چنین آمده است كه «یادواره شهید رجایی با حضور و سخنرانی خادم ملت، دكتر محمود احمدی‌نژاد (رئیس‌جمهور سابق وعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام) برگزار خواهد شد.» تاكید بر عضویت احمدی‌نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام نكته‌ای است كه در این تبلیغات بیش از موارد قبلی كه او برای سفر به شهری می‌رفت بر آن تاكید شده است، بنابراین تا به اینجا ۲ بازگشت به عقب مشاهده می‌شود، نخست شبیه‌سازی با شهید رجایی و دیگری تاكید بر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام.
نكته قابل تامل اینكه در یكی از دعوتنامه‌های مجازی برای حضور در یادواره شهید رجایی این است كه در یكی از دعوتنامه‌های مجازی آمده:«ما مردم استان قزوین با بودن چونین! مردی جای خالی شهید رجایی را احساس نمی‌كنیم، هستیم بر آن عهدی كه بستیم با رجایی زمان». در زیر پوسترهای كاغذی پخش شده در قزوین هم عنوان«شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام (ره) و رهبری استان قزوین»به عنوان مشاركت‌كننده در برگزاری مراسم درج شده است. گفتنی است چندی پیش كانال تلگرامی «شباهت های مشایی و شهید بهشتی» فعالیت خود را آغاز كرد كه در آن هم برخی ویژگی‌های این شهید مظلوم با رفتارهای مشایی مقایسه و شبیه‌سازی شده بود كه از سوی دلسوزان مورد انتقاد جدی قرار گرفت.

یاسمین طالقانی - روزنامه آرمان

برچسب ها: احمدی نژاد شهید رجایی