کد خبر : ۲۲۲۶۴۹ تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ ساعت ۱۴:۰۲


180 کودک بی سرپرست در دزفول نیازمند حامی هستند

رئیس اداره بهزیستی دزفول گفت: 180 کودک بی سرپرست در این شهرستان نیازمند حمایت و یاری خیرین هستند.

به گزارش دز خبر(دز ان ان)،فریدون عبدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر 50 حامی ماهانه بین 500 هزار ریال تا سه میلیون ریال به کودکان بی سرپرست دزفول کمک مالی می کنند که این کمک ها به حساب خود کودکان واریز می شود.
وی با بیان اینکه این کودکان نیاز به کمک مالی بیشتری دارند، گفت: یک مرکز شبانه روزی مهر دوستی با عنوان خانه کوچک ماهان برای نخستین بار در حمایت از این کودکان توسط بخش خصوصی در دزفول راه اندازی شده که 10 کودک زیر 14 سال یتیم و معلول را تحت پوشش قرار داده است.
رئیس اداره بهزیستی دزفول افزود: شرایط زندگی راحت و تحصیل با فراهم کردن محیطی چون خانواده برای این کودکان فراهم می شود.
وی با بیان اینکه 2 مرکز دیگر برای نگهداری کودکان بی سرپرست دزفول راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: برای رسیدگی بهتر به این کودکان در هر مرکز کمتر از 10 کودک نگهداری می شود.
عبدی افزود: ماهانه هشت میلیون و 250 هزار ریال یارانه به این مرکز پرداخت می شود که به طور قطع این هزینه ها برای زندگی این کودکان کافی نیست.
وی خواستار کمک خیرین به کودکان بی سرپرست شد و گفت: عید سعید قربان 6 هزار و 800 کیلوگرم گوشت نذری از طرف مردم نیکوکار دزفول به 14 مرکز شبانه روزی و موسسات تحت پوشش بهزیستی این شهرستان توزیع شد که کمک شایان توجهی به آنها بود.

برچسب ها: دزفول کودکان بی سرپرست بهزیستی دزفول