کد خبر : ۲۲۱۶۱۲ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ساعت ۱۴:۳۷

رئیس اداره بهزیستی دزفول عنوان کرد:
خودکفایی ۵۰ خانوار بهزیستی دزفول با تولید صنایع دستی

رئیس اداره بهزیستی دزفول از حمایت و خودکفا کردن ۵۰ خانوار تحت پوشش این اداره از طریق تولید صنایع دستی خبر داد.

 خودکفایی ۵۰ خانوار بهزیستی دزفول با تولید صنایع دستی

فریدون عبدی در گفت وگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، اظهار کرد: بالغ بر ۵۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی دزفول مدت هاست که به تولید صنایع دستی مختلفی از جمله کپوبافی، عروسک سازی، سرویس خواب و عروسی حصیربافی، گلیم بافی و منبت کاری و دیگر صنایع دستی می پردازند.

وی افزود: اداره بهزیستی دزفول به منظور خودکفا کردن این خانوارهای تحت پوشش همواره تولیدات آنها را با مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال پیش خرید می کند و از طریق مرکز استان در نمایشگاه ها و بازار تهران به فروش می رساند.

رئیس اداره بهزیستی دزفول با بیان اینکه  ۳۵ خانوار دیگر نیز در زمینه تولید صنایع دستی شناسایی شده اند، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای این خانوارها نیز از طریق صنایع دستی اشتغالزایی فراهم خواهیم کرد.

عبدی در ادامه، سهم اداره بهزیستی دزفول برای اشتغالزایی در سال جاری را ۴۸ نفر برشمرد و تصریح کرد: از مدت های گذشته تاکنون از میان تمام گروه های معلولان دزفول که توانایی کار کردن دارند ۲۲۵ معلول جسمی و حرکتی باپیگیری اداره بهزیستی دزفول مشغول به کار شده اند که از این تعداد ۷۱ نفر ناشنوا، ۳۵ نفر نابینا و ۲۲ نفر ضایعه نخاعی هستند.

وی از ایجاد اشتغال برای هشت معلول تحت پوشش این اداره در سال جاری خبرداد و یادآور شد: بطور کلی ۹۰ درصد از جامعه معلولان شهرستان در زمینه تحصیلی و شغلی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و ۱۰ درصد باقیمانده نیز معلولانی هستند که قادر به کار و با تحصیل نیستند.

رئیس اداره بهزیستی دزفول همچنین گفت: طرح آماده سازی شغلی توسط بهزیستی دزفول به منظور بررسی فعالیت های درمانی، روانشناسی، فیزیوتراپی افراد معلول در یک کمیسیون شامل کارشناسان برجسته همواره در بهزیستی دزفول اجرا می شود که در آن میزان توانایی شغلی و  آموزش لازم برای اشتغال معلولان ارائه می شود.

عبدی در پایان، خواستار اهتمام مسئولان و نهادها برای اجرای قانون حق ۳ درصد استخدام معلولان شد و افزود: متاسفانه برخی نهادها و شرکت ها بدون توجه به این قانون از جذب و استخدام افراد معلولی که قادر به کار کردن هستند سرباز می زنند که این امر نیازمند پیگیری در جهت برطرف شدن است.

برچسب ها: فریدون عبدی رئیس اداره بهزیستی دزفول