کد خبر : ۲۲۰۷۰۶ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ ساعت ۰۹:۰۴


چگونه شبکه های تلویزیون را به راحتی بر روی موبایل خود تماشا کنیم؟

ارائه خدمات تلویزیون اینترنتی سالهاست با اما و اگرهای بسیار همراه شده و به نوعی بی سرانجام مانده و حال در این خلاء برخی اپراتورهای تلفن همراه نسبت به ارائه این سرویس اقدام کرده‌اند.

 چگونه شبکه های تلویزیون را به راحتی بر روی موبایل خود تماشا کنیم؟

در میان اپراتورهای تلفن همراه اپراتورهای اول و سوم یعنی همراه اول و رایتل تمهیدات خاصی برای این بخش در نظر گرفته و به ارائه این سرویس بر بستر موبایل پرداخته‌اند.
بدین ترتیب اگر در راه هستيد و يا به هر دليلي براي تماشاي برنامه تلويزيوني مورد علاقه خود دسترسي به دستگاه تلويزيون نداريد، تلويزيون همراه بهترين راه حل براي شما خواهد بود.
اما در ارتباط با چگونگی ارائه این خدمت، شرکت ارتباطات سیار سرویس به نام «کلاکت» در نظر گرفته و در قالب آن مشترکان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای معادل 10 هزار تومان نرم افزاری را فعال کرده و به مدت یک ماه از تمامی برنامه‌های تلویزیونی و برنامه‌های آرشیوی استفاده کنند.
مشترکان اپراتور اول می توانند با ارسال عدد یک به 307090 نسبت به فعال‌سازی این طرح اقدام کرده و برای مدت یک ماه به خدمات مربوطه دسترسی داشته باشند.
البته بنا بر اعلام اپراتور اول به ازای پرداخت این مبلغ مشترکان از هدایایی نظیر شارژ اعتباری یا حجم اینترنت هدیه نیز بهره‌مند می‌شوند.
مشترکان اپراتور سوم نیز می‌توانند به راحتي به استفاده از اين سرويس پرداخته و برنامه‌هاي تلويزيوني را در هر زمان حتي هنگام حرکت بر روي صفحات نمايش مختلفي مانند تلفن همراه و تبلت تماشا کنند.
بدین ترتیب با استفاده از اين سرويس مشترکان رایتل به 22 کانال تلويزيوني داخلي دسترسي خواهند داشت.
طبق اعلام اپراتور، استفاده از این سرویس مزایایی دارد که از جمله آنها می‌توان به هزينه کمتر نسبت به موارد مشابه (تماشاي کانال‌هاي تلويزيوني روي وب) اشاره کرد که برای آن نرخی معادل 200 کيلوبيت در ثانيه براي تمامي مشترکين با سرعت‌هاي مختلف در نظر گرفته شده است.
در اين سرويس مشترک بابت پيمايش ليست هزينه‌اي پرداخت نمي‌‌کند. هزينه ترافيک اينترنت، پس از انتخاب شبکه و پخش برنامه مورد نظر، مطابق يک دهم قيمت ترافيک رايتل يعني به ازاي هر مگابايت مصرف، معادل 50 ريال، محاسبه خواهد شد.
بطور مثال تماشاي يک ساعت تلويزيون همراه از طریق اینترنت سیم‌کارت‌های رایتل حدود 450 تومان هزينه در بر خواهد داشت (به ازاي 90 مگابايت).
البته در صورتی که فرد دارای بسته‌ اینترنت رایتل باشد، حجم اینترنتی که بابت تماشای کانالهای تلویزیونی مصرف شده از بسته او کم نشده و به صورت آزاد محاسبه می شود.
براي استفاده از تلويزيون همراه لازم است پس از فعال‌سازی سرويس انتقال داده رايتل با مراجعه به آدرس rightel.ir/tv  و يا دانلود نسخه اندرويدي مربوطه (پايين صفحه) از سرويس تلويزيون همراه استفاده کنید.
در صورتي‌ که گوشي شما داراي سيستم عامل ios باشد، نیز مي‌توانيد با اسکن کد QR مربوط به سيستم عامل ios در پايين صفحه به‌صورت مستقيم به اين سرويس دسترسي پيدا کرده و گزينه شبکه هاي تلويزيوني/ راديويي را انتخاب کنيد.
جهت سهولت و سرعت در استفاده مي‌توانيد در مرورگر خود آدرس مربوطه را Bookmark کرده و همچنين به صورت Shortcut آن را به صفحه نمايش گوشي خود منتقل کنيد.
البته لازم است مشترکان رایتل به این نکته نیز توجه داشته باشند که استفاده از تلويزيون همراه رايتل بر روي دانگل و مودم   نسل سوم و چهارم ميسر نيست.

مشرق

برچسب ها: رایتل همراه اول موبایل تلویزیون کلاکت