کد خبر : ۲۲۲۶۴۶ تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ ساعت ۰۸:۱۸

توسط رئیس اداره اوقاف و امورخیریه دزفول:
ویژه برنامه های حرم مطهر سبزقبا به مناسبت دهه کرامت تشریح شد

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان دزفول ویژه برنامه های این اداره به مناسبت دهه کرامت در آستان سبزقبا (ع) را تشریح کرد.

 ویژه برنامه های حرم مطهر سبزقبا به مناسبت دهه کرامت تشریح شد

حجت الاسلام مجتبی خمیدی  اظهار کرد: دهه کرامت، دهه اول ذی‌العقده است که آغازش ولادت حضرت معصومه(ع)، میانه اش بزرگداشت محمد بن موسی کاظم(ع) ملقب به سبزقبا و پایانش ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا (ع) است.
وی با بیان اینکه دهه کرامت، فرصت مناسبی برای اجرای برنامه های فرهنگی است، افزود: باید برنامه های متنوع و نشاط آور در این دهه اجرا تا موجب ایجاد فضای مفرح و نشاط معنوی شود، در همین راستا اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان دزفول نیز برنامه های متنوعی را برای این دهه در دستور کار قرار داده است. 
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان دزفول عنوان کرد: گردهمایی بزرگ حامیان عفاف و خانواده ویژه خواهران با همکاری ستاد مردمی عفاف و حجاب در حرم سبزقبا اولین برنامه ای بود که در روز نخست این دهه اجرا شد. 
حجت الاسلام خمیدگی، برپایی ایستگاه صلواتی، پذیرایی از زائرین و مردم، راه اندازی ریسه های رنگی گلدسته حرم سبزقبا (ع) و گردهمایی حلقه صالحین و اعضا بسیج ویژه خواهران و برادران در حرم سبزقبا(ع) و با همکاری سپاه ناحیه دزفول را نیز برنامه های اجرا شده در حرم سبزقبا به همت اداره اوقاف طی روزهای دوم تاچهارم دهه کرامت عنوان کرد. 
وی تصریح کرد: امروز نیز در پنجمین روز از دهه کرامت، برنامه غبارروبی مزار شهدا توسط خادمان حرم سبزقبا(ع) ساعت 9 صبح برگزار شد. برگزاری مراسم دعای کمیل با حضور مردم رأس ساعت 22 و 30 در حرم مطهر سبزقبا(ع) و برپایی ایستگاه صلواتی در مقابل این حرم از دیگر برنامه های امروز است.
حجت الاسلام خمیدگی، حضور خدام و پرچم متبرک حرم حضرت سبزقبا(ع) در خانه سالمندان، شرکت خادمان حرم در نماز جمعه و حضور خدام و پرچم متبرک حرم سبزقبا در دارالایتام را برنامه های روز ششم دهه کرامت در دزفول برشمرد و گفت: شنبه هفته آینده در هفتمین روز از این دهه نیز خدام حرم حضرت سبزقبا(ع) با حمل پرچم متبرک این حرم در بیمارستان و بربالین بیماران حاضر خواهند شد. 
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه دزفول از اهدای گل و مولودی خوانی توسط خادمان حرم سبزقبا(ع) در روز هشتم دهه کرامت خبر داد و افزود: دوشنبه هفته آینده در نهمین روز از دهه کرامت، گردگیری و عطرافشانی ضریح مطهر حضرت سبزقبا توسط خادمان حرم در ساعت 19 برگزار خواهد شد. ضمن اینکه برنامه شب شعر سبز با حضور مداحان و شاعران و سخنرانی شیخ حسن عبدالهی راس ساعت 22 در حرم سبزقبا(ع) و برپایی ایستگاه صلواتی نیز دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این روز است. 
حجت الاسلام خمیدی با اشاره به اینکه دهمین روز از دهه کرامت، بزرگداشت حضرت محمد بن موسی کاظم (ع) (سبزقبا) نامگذاری شده است، گفت: مراسم بزرگداشت حضرت سبزقبا (ع) در روز سه شنبه هفته جاری یعنی دوم مرداد ساعت 10 صبح با حضور عموم مردم و مسئولان با سخنرانی حجت الاسلام فیض الاسلام در حرم مطهر سبزقبا(ع) برگزار می شود.
وی، نورافشانی توسط خادمان حرم سبزقبا را از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده توسط اداره اوقاف در روز دهم برشمرد و اضافه کرد: در همین روز ساعت 20 با همکاری حرم سبزقبا، هیئت متحده امام رضا (ع) و کاروان اسرا، مراسم نمادین کاروان شادی امام رضا (ع) از مصلا به سمت حرم سبزقبا برگزار خواهد شد.
حجت السلام خمیدی همچنین از نورافشانی و برگزاری مراسم جشن ولادت حضرت امام رضا (ع) با حضور عموم مردم و مداحی مداحان اهل بیت در روز چهارشنبه ساعت 22:30 تا 24 بامداد در حرم مطهر سبزقبا(ع) به همت اداره اوقاف و امورخیریه دزفول خبرداد. 
وی در پایان ضمن دعوت از عموم مردم و مسئولان در مراسمات تدارک دیده شده توسط اداره اوقاف دزفول در حرم سبزقبا(ع) در دهه کرامت یادآور شد: پخش نقاره در ساعت 6:15 صبح و 20:15 عصر، پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) به صورت 12 مرتبه در هر شبانه روز و برقراری آتلیه عکاسی سبز در جوار ضریح مطهر سبزقبا (ع) و تهیه عکس با نازلترین قیمت نیز برنامه هایی است که به صورت روزانه در این دهه اجرا می شود. 

برچسب ها: اوقاف رئیس اوقاف دهه کرامت حرم مطهر سبزقبا سبزقبا