کد خبر : ۲۲۰۳۹۱ تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ ساعت ۰۱:۱۶

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول خبر داد:
احداث دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در دزفول

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از احداث دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوا برای سنجش ریزگردها و گازهای مضر تولیدی خودروها در دزفول خبر داد.

 احداث دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوا در دزفول

فرهاد قلی نژاد در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان) اظهار کرد: دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوا برای سنجش ریزگردها و گازهای مضر تولیدی خودروها در دزفول احداث شد.
وی افزود: سنجش آلودگی هوای شهر دزفول از اطلاعات ضروری این طرح مطالعاتی است که با احداث این ایستگاه سنجشی، اطلاعات دقیق آماری از میزان تولید گازهای مضر خودروهای عبوری دزفول به دست خواهد آمد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: اجرای طرح مطالعاتی کاهش و کنترل آلودگی هوا در تمام کلانشهرها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت توصیه شده است.
قلی نژاد یادآور شد: اجرای این طرح مطالعاتی برای دزفول به عنوان دومین شهر پرجمعیت خوزستان امری ضروری در کنترل و پیش گیری از آلودگی هوای این شهر در آینده بود که خوشبختانه صورت گرفت.
وی در پایان عنوان کرد: در چند سال گذشته توجه به ایجاد صنایع بزرگ و افزایش چشمگیر خودروهای عبوری در این شهر موجب شده تا برخی نگرانی ها از احتمال مبتلا شدن دزفول به آلودگی هوا ناشی از صنایع و خودروهای آلاینده افزایش یابد.

برچسب ها: فرهاد قلی نژاد اداره حفاظت محیط زیست دزفول آلودگی هوا سنجش آلودگی هوا ریزگردها